Πρόγραμμα Προπονήσεων

2020 - 2021 ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΑΒΒΑΤΟ
Personal / Group  Training    9:00-12:00πμ 9:00-12:00πμ 9:00-12:00πμ 9:00-12:00πμ 9:00-12:00πμ  
Baby     5:15μμ - 6:15μμ   5:45μμ - 6:45μμ   
Προ-Αγωνιστικό  6:15μμ - 7:15μμ   6:15μμ - 7:15μμ      
Young Fencer   6:15μμ - 7:15μμ   6:15μμ - 7:15μμ    
Αγωνιστικό Α 7:15μμ - 8:30μμ   7:15μμ - 8:30μμ   4:30μμ - 5:45μμ  
Αγωνιστικό Β   6:15μμ - 7:15μμ   6:15μμ - 7.30μμ 4:30μμ - 5:45μμ  
Εφηβικό 8:30μμ - 9:45μμ   8:30μμ - 9:45μμ     9:00-10:15πμ 
Ενήλικες   8:30μμ- 22:00μμ   7:30μμ - 9:00μμ   10:15πμ-11:30πμ

 

Το πρόγραμμα μπορεί να τροποποιηθεί χωρίς ενημέρωση του παραπάνω πίνακα.

Τροποποίηση Προγράμματος Αγώνων.

Αναβολή ΑγώνωνΑναβάλλονται οι αγώνες: ΚΥΠΕΛΛΟ ΛΥΓΚΗΣΤΙΣ 2020 (12 και 13 /9/2020), ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΡΗΣΤΟΥ ΖΑΛΟΚΩΣΤΑ (10/10/20), ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (11/10/20) και ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (11/10/20). 

Η αναβολή των αγών πραγματοποιείται λόγω έναρξης της νέας αγωνιστικής περιόδου στις 26/10/2020.

COVID 19 & Αθλητισμός

covid19 fencingΣτα πλαίσια της σταδιακής επανεκκίνησης της αθλητικής δραστηριότητας έχει δημιουργηθεί στην ιστοσελίδα της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμούειδικό πεδίο ενημέρωσης με τίτλο "COVID19 & Αθλητισμός, https://gga.gov.gr/component/content/article/278-covid/2981-covid19-sports στο οποίο αναρτώνται καθημερινά πληροφορίες αναφορικά με την αντιμετώπιση της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορονοϊού στους αθλητικούς χώρους. 

Επιπλέον δημιουργήθηκε η ηλεκτρονική διεύθυνση covid19@gga.gov.grμε σκοπό την υποβολή ερωτημάτων τα οποία σχετίζονται με τις συνθήκες ασφαλούς άσκησης. Τα ηλεκτρονικά μηνύματα που αποστέλλονται  στην ως άνω διεύθυνση διαχειρίζονται συνεργάτες του Γενικού Γραμματέα Αθλητισμού, έτσι ώστε να λαμβάνει άμεσα γνώση η Υγειονομική Επιστημονική Επιτροπή.

 

Αγώνες Φιλίας

Αγώνες ΦιλίαςΜεγάλη συμμετοχή του συλλόγου μας στους αγώνες φιλίας U13, U20 που πραγματοποιήθηκαν στο Χαϊδάρι σις 7/3/2020. Η Μυρτώ Καμπούρη βρέθηκε μια ανάσα από τα μετάλλια, παρέμεινε στην 5η θέση στους αγώνες ανάπτυξης U10! Συγκεκριμένα η Μυρτώ αήττητη στα προκριματικά και στα νοκ άουτ , έχασε στο τελευταίο παιχνίδι για να μπει στα μετάλλια για ένα πόντο (10-9). Παρόμοια ο Ιβάν Λυγούρας με τέσεερις νίκες στα

© 2020 www.eax.gr. All Rights Reserved.